Nemoc - krátká jednorázovka

6. ledna 2013 v 1:28 | Kira-chan
Dříve žila jedna malá dívenka. Měla radostné dětství. Ikdyž si spoustu věcí idealizovala. Jako například přátele.....A pak se vše začalo hroutit.


Dívka žila v menším městě na menším sídlišti, kde tenkrát bylo spousta dětí a bylo si tak s kým hrát. Za dívkou chodil hlavně pořád jeden chlapec. Dívenka však nestála o jeho pozornost a raději ho ignorovala nebo jen sprostě využívala. S chlapcem sice trávila hodně času, ale nikdy to děvče na chlapce nemyslelo jako na kamaráda. Brala ho spíše jako otravný hmyz. Postupem času si dívka s chlapcem hrála, a ráda. Nebylo jí sece jedno, že je schodil z klouzačky, nebo když upadla na koloběžce a rozsekla si koleno, protože na ní chlapec volal. Dívka se zlobila na něj jen pár minut. Nemohla se na něj zlobit dlouhodobě, protože postupem času ho měla opravdu ráda, brala ho jako nejlepšího kamaráda.
Ale pak ostatní děti ze sídliště začali chlapce z kolektivu vyřazovat. Nebavili se sním, neměli ho rádi. Mluvili o měn samé špatné věci. Dívka se dětmi nechala ovlivnit a tak se rozbilo jejich přátelství. Nicméně chlapci to bylo jedno a chtěl si pořád s dívkou hrát. Dívce to bylo nepříjemné, nenáviděla ho!
Jenže jednoho dne se chlapec odstěhoval. Odstěhoval se hodně daleko předaleko. Postupem času dívka přišla na to, jak moc jí chlapec chybí. Chyběla jí jeho přítomnost, jeho stále dobrá nálada. Vzpomínala jak vždy venku dělali kraviny, jak spolu svačili. Litovala toho jak se k němu chovala a že se mu nemohla omluvit. Dívka také zjistila, kamarádi ze sídliště nebyli zkuteční. Byly to jen děti z okolních bytovek. Děti přestali chodit pro dívku, aby šla ven. Přestali ji navštěvovat a přestali se oni zajímat. Dívka si na to nějak zvykla. Její den vypadal tak, že šla do školy, pak domu a tam zůstala. Hrála si sama s panenkami. Sama. Ani sestry si s ní nechtěli hrát. Tu a tam si s ní pakrát na něco zahráli, třeba na maminky které mají jako děti plyšáky.
Dívka rostla a rostla. A však jediné co měla byl utěk od reality. Každý večer se ukrávala v ložnici svých rodičů a dívala se na kreslené pohádky. Při tom si i třeba pletla, malovala, háčkovala, vyšívala. Děvče se nepřipravovalo ani do školy. Nebrala to za nutnost. Přeci jen k čemu jí to jednou bude, když jednou i zemře tak všechno to úsilí bylo k čemu? Většinou se ani nechovala tak jaká opravdu byla, neustále se přetvačovala, jen u jedné osoby ne.
Děvče se dostalo do deváte třídy. Často přemýšlela co s ní jednou bude. Co budu dělat v budoucnu? Jaké chci zaměstnání.....Nakonec se rozhodla.
Jenže školu nezvládala. Doma měla problémy. Víc a víc se ponořovala do sebe. Víc a víc jí přepadávala bezmoc a deprese. Zůstávala doma týdny a měsíce. Její matka jí to neustále vyčítala. Nechápala, že je dívka nemocná. Děvče nechápalo tento svět, pořád z něj chtěla odejít protože byla přesvědšena o tom že do něj nepatří.
Když se po nějaké době zdálo, že se vše urovnalo. Když dívka začala zase chodit do školy a usmívat se. Všichni se mysleli, že se dívka dala opravdu dohromady.
Jedné noci, když už všichni spaly. Dívka napsala něco na kus papíru a odešla z domu v pyžamu. Nic si s sebou nevzala až na jedoho plyšáka.
Děvče šlo a šlo. Vystoupalo na takový "útes" kde všude rostli třešně. Zrovna foukal příjmný vánek, když dívka přelízala zábradlí. Dívka stála na kraji a držela se zábradlí jednou rukou. tou druhou pevně tiska plyšáka, který s ní byl už pořád, už od dětství. Děvče zavřelo oči. Zafoukal vítr. A dívka se zábradlí pustila. Na prsou si tiskla plyšáda a s usměvem na tváři dopadla na zem.
Druhý den ráno našla její matka v pokoji kus papíru na kterém bylo napsáno. "Omlouvám se."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saskie Saskie | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 20:05 | Reagovat

úplně mi to vehnalo slzy do očí.... Ale je hodně dobře napsaná povídka ^^

2 Yume Yume | 25. června 2013 v 15:50 | Reagovat

opravdu krásná povídka...díky

3 Koka Koka | Web | 7. prosince 2013 v 13:22 | Reagovat

Nádherné :´(

4 Koka Koka | Web | 7. prosince 2013 v 13:22 | Reagovat

Nádhera :´(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama